Praktyczne prezenty komunijne

Sezon komunijny jest okresem, kiedy goście zaproszeni na tę okazję zastanawiają się czym obdarować dziecko przyjmujące ten sakrament. Wiele osób wręcza gotówkę, jednak ważnym jest podarować również coś, co będzie przez długi czas przypominało o tym ważnym wydarzeniu. Prezent na komunie powinien nawiązywać do wiary dziecka, ponieważ jest to główny powód, dla którego zostaje ono obdarowywane upominkami. Komunia jest ważną uroczystością i każde dziecko powinno posiadać pamiątkę, która będzie przypominała mu o tym a także pomagała w trudnych chwilach, które mogą pojawić się na dalszej duchowej drodze.

Książki jako źródło wiedzy

Jednymi z najbardziej klasycznych i  pożądanych prezentów są obecnie książki. Pozwalają one zgłębić wiedzę i rozwijać umysł a taki podarek, który stoi na półce przypomina o tym wydarzeniu w życiu młodego człowieka niezależnie od jego tematyki. Istotnym jest jednak, aby ta forma prezentu nawiązywała do wiary. Najczęściej są to biblie dla najmłodszych, które napisane są prostym językiem tak, aby dziecko jak najlepiej zrozumiało historię chrześcijaństwa. Mogą one zachęcać do codziennego czytania fragmentów Ewangelii. Inną opcją są książki biograficzne o świętych i patronach. Mogą oni być dobrani pod charakter dziecka, co pozwoli mu na zdobycie swojego wzoru bądź poznanie bardziej patrona. Inną opcją są książki zawierające opowieści, w których są nawiązania do wiary i kościoła, które na pewno będą przyjemne do czytania przez dzieci a także ukażą im różne sytuacje, które mogą kojarzyć się z wiarą i Bogiem. Bardzo ciekawe są także klasyczne Pamiątki Komunii zawierające sentencje i modlitwy, gdzie dziecko może wpisać szczegóły przyjęcia sakramentu Komunii. Posłuży to jako pamiątka na długie lata.

Prezent trafiony w gust dziecka

Przed wyborem odpowiedniej książki warto zaczerpnąć opinii rodziców dziecka przystępującego do Komunii bądź poobserwować jego charakter. Możliwe, że ma ono już określone preferencje co do pogłębiania wiedzy o wierze. Będzie to wtedy prostszy wybór dla gościa, który chce zakupić taką pamiątkę. Dzieci, które bardzo interesują się chrześcijaństwem na pewno będą zadowolone z Biblii, dzięki której poznają więcej szczegółów na temat Boga, Jezusa i Świętych. Z kolei w gust dzieci lubiących czytać książki z opowieściami trafić mogą książki zawierające ciekawe historyjki nawiązujące do wiary. Na pewno jednak każde dziecko ucieszy się z klasycznej Pamiątki Komunii.